ETELA LETELA

Knižný projekt nášho vydavateľstva s ilustráciami od Dominiky Šikulincovej. 

Príbeh sa zrodil v hlave Anny, a my, dievčatá z vydavateľstva Atomic sme dali dokopy text. Nositeľom príbehu je ilustrácia z dielne Dominiky Šikulincovej, ktorej kresba nám prirástla k srdcu.

Dominika pôsobí v Trenčíne, venuje sa hlavne ilustrácii a v neposlednej rade aj tetovaniu. Spočiatku jej prácu tvorili hlavne ručne šité hračky, postupom času na šitie neostal čas a prioritou ostala ilustrácia. Dnes má za sebou niekoľko spoluprác s viacerými značkami ako napríklad Pucle, Psst, alebo Little people. Sama pôsobí pod značkou Triple Fingers, ktorá je dnes skôr pseudonymom pre jej tatérsku prácu.

Prvou spoluprácou na domácej pôde vznikla detská knižka ETELA LETELA a radi by sme Vám ju trošku predstavili. Hlavná hrdinka je nebojácna babička, ktorá svojej vnučke pomáha so zdolávaním strachu, ktorý nás každého sem tam postretne. Knižka je plne ilustrovaná a okrem príbehu je súčasťou aj pár strán na vyfarbenie, aby každá kniha bola originál. Tento projekt vznikol s podporou crowdfundingovej platformy Startlab https://www.startlab.sk/projekty/1043-etela-letela/ 


Francesca Sanna - Cesta za hranice

Od autora:

Cesta za hranice je príbehom rôznych putovaní. Začala rozprávaním dvoch dievčat z utečeneckého centra v Taliansku. Po našom stretnutí som si uvedomila silu ich príbehu. Začala som teda zbierať rozhovory o migrácií ľudí z rôznych krajín. Po niekoľkých mesiacoch, v septembri 2014 som nastúpila na magisterské štúdium ilustrácie na Akadémii v Luzerne a vedela som, že chcem vytvoriť knihu o týchto pravdivých príbehoch. Takmer každý deň sa v správach hovorilo o utečencoch a migrantoch, ale len veľmi málo o ich osobných príbehoch a ceste, ktorú museli prejsť. Táto kniha je kolážou osobných výpovedí ľudí a neuveriteľnej sily každého jedného z nich.

 Amnesty international UK podporuje Cestu za hranice, pretože nám pripomína, že každý človek má právo žiť na bezpečnom mieste. Bezplatné učebné podklady o utečencoch, vrátane poznámok ku knihe Cesta za hranice nájdete na: www.amnesty.org.uk/education